MESAJ VE BİLDİRİM

E-mesaj

Sistemi kullanan idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin toplu ya da bireysel olarak birbirlerine mesaj, resim, video ve dosya gönderebildikleri bölümdür. Gönderilen tüm e-mesajlar ücretsizdir ve herhangi bir gönderim sınırlaması bulunmamaktadır.

Bildirim

Mobil uygulama sayesinde sistem tarafından otomatik olarak pano içeriği, e-mesaj, devamsızlık, etüt, etkinlik, ödev ve duyuru gibi değişik türlerde bildirimler anlık olarak gönderilmektedir.

Bildirimlerde herhangi bir ücretlendirme ve sınırlandırma bulunmamaktadır. Mobil uygulamalar kuruma özgü geliştirilip, içeriğine kurumun tanıtımının ve bilgi sisteminin yer alması sağlanmaktadır.

Apple store, play store gibi mobil uygulama mağazalarında kurumun kendi isim ve logosuyla yer alabilmektedir.

Sms

Bu bölümden toplu ya da bireysel olarak serbest mesaj, ödeme, devamsızlık, sınav sonuç, ödev, ders notu gibi değişik türlerde sms gönderimi yapılabilmektedir. Sms gönderilecek kişiler gruba, sınıfa, öğrenciye, veliye, öğretmene ve personele göre filtrelenebilmektedir. Ayrıca, ödeme yapmayanlar, taksit sayısı, taksit tarihi, devamsızlık, sınav seçenekleri gibi detaylı filtrelemeler de yapılabilmektedir.

Gönderilecek sms ler Türkçe karakterli ve ileri tarihli olarak gönderilebilir. Mesaj içeriğine adı, soyadı, devamsızlık süresi, neti, puanı gibi sistemde yer alan kişiye özel bilgiler de eklenebilmektedir.

Akıllı sms gönder özelliği sayesinde herhangi bir düzenleme ya da çalışma yapmaksızın elinizde bulunan Excel, Pdf dosyasından veya kopyala-yapıştır yöntemiyle otomatik numara ayıklama yaparak sistemde kayıtlı olmayan numaralara toplu sms gönderimi yapılabilmektedir.

Sistemde yer alan gruplar dışında kendinize özgü sms grupları oluşturulabilmektedir. Bu gruplara sistemde bulunan kayıtlar eklenebildiği gibi manuel kayıt ekleme, Excel’den, Pdf’ den yükleme de yapılabilmektedir. Böylece yapılan kamp, gezi, piknik gibi etkinliklere katılanlara özel mesajlar gönderilebilmektedir.

Sistemden gönderilen bireysel şifre gönderme ve şifre hatırlatma mesajları ücretsizdir.

Sms kara liste oluşturma bölümüyle sms almak istemeyen numaralara, bütün modüllerden sms gitmemesi sağlanmaktadır.

Sms gönderim durumu bölümünden gönderilen sms leri değişik seçeneklere göre filtrelemesi sağlanabilir. Gönderilen sms lerin numaralara iletildi, beklemede, gönderilemedi gibi durumları tespit edilebilmektedir.